Vali soovikorv
Toggle Nav

TOP 10 nõuannet kodukontori korraldamiseks

Mida ma vajan enim kodukontoris töötades? Selleks, et kodukontoris oleks mugav ja ergonoomiline on Büroomaailm pannud kokku oma soovitused lähtudes kogemustest ning olles oma valdkonna suurim spetsialist Eesti turul.

Töötamine kodus on omaette kunst, mis esitab tänasel päeval kõigile väljakutseid. Arvestasime nõuandeid kokku pannes, et kõikidel on oma erisoovid kuid loodame, et allolev artikkel annab inspiratsiooni kodukontori sisustamiseks, täiendamiseks nii et kodus töötamine oleks võimalikult mugav, tervislik ja efektiivne.

Kuidas töötada kodukontoris?

Kodukontori sisustamisel mõtle alustuseks läbi, mis sa arvad kuidas asjalood kujunevad, kas sa jätkadki enamuses tööd kodukontoris või võimaluste taastudes pöördud tagasi kontorisse. Sellest sõltuvad Sinu vajadused. Teise asjana pane paika, kas kodukontori vajalike vahendite eest tasub Sinu tööandja või tuleb Sul endal see investeering teha.

Sisusta oma tööruum targalt

ergonoomiline töökohtSelleks leia piisavalt valgustatud ala oma kodus, võimalusel akna all. Uuringud näitavad, et valguse mõju meie töökvaliteedile on väga oluline. Ideaalis arvesta, et see asukoht ei jääks teistele pereliikmetele tee peale ette. Kui koht leitud siis mõõda kui suurt ruumi saad kasutada.

Tee plaan milline mööbel  sobib interjööri ja kindlasti mõtle mis oleks ergonoomiliselt mugav?Kuna tihtipeale ei ole kodus laua jaoks piisavalt ruumi siis tuleb arvestada ruumi suurusega. Heaks sügavuseks kuhu mahub nii töövahendeid kui saab käsi mugavalt toetada on 70 cm. Kindlasti on oluline, et kõrgus oleks sinu jaoks õige. Kindlasti võiks arvestada, et töölauda ei kasuta sa üksi ning sel juhul soovitame investeerida kõrgust reguleeritavasse tõstetavasse töölauda.


Pane tähele, et õige istumisasend on siis kui jalad on täistallad maas ning käed on täisnurgaga laua suunas.

Kui laud on valitud siis võta aega mugava tooli  valimiseks ja ära pelga heasse tooli investeerida. Mugav ergonoomiline töötool on tõhusa kodukontori üks olulisemaid osi. Jällegi, istudes on ergonoomika ja mugavus oluline.

Võib ju tunduda ahvatlev säästa ja köögitooliga hakkama saada, kuid halb rüht töötamise ajal võib aja jooksul põhjustada tõsiseid tagajärgi. See ei põhjusta mitte ainult selja- ja kaelavalu, vaid on sageli paljude teiste probleemide põhjustajaks sealhulgas seedeprobleemid, halva kvaliteediga uni ja sellest sõltuv tuju. Hea tool peaks olema vastavalt inimese pikkusele kohandatav. Käetoed, peatugi, nimmetugi ja seljatugi peaksid kõik olema reguleeritavad. Võimalusel hankige ratastega tool siis on seda lihtne hõlpsalt mujale liigutada. Ratastega toolide alla soovitame põrandakaitset .

 

Meie valikus on üle paarisaja töötooliVõta meiega ühendust või tule proovi ja leia omale sobiv tool.

 

Seoses tänase situatsiooniga, kus kogu pere on igapäevaselt kodus ja kõigile ei ole töölaua taga ruumi pakume optimaalseid lahendusi:

 • Z Tool- uudne kaasaskantav tool kasutamiseks diivanil, põrandal, õues murul.
 • Palltool- mugav seljarühti ja õiget käeasendit soodustav palltool. Lihtne kokkupanna ja ergonoomiline kasutada.

 

Siit leiad Büroomaailmas pakutavad ergonoomilised toolid ja palltoolid

Kasuta ära vertikaalne ruum!

Heaks ruumi kasutuseks on laua ja lae vahele jääv seinaruum. Sinna saad luua laheda riiulite süsteemi kus hoida pastakaid , kleebiseid , paberit , kaustu , tinti , visiitkaartide karpe ja muid tarvikuid.  

kodukontori tarvikud

kodukontori tarvikud

kodukontori tarvikud

kodukontori tarvikud

kodukontori tarvikud

kodukontori tarvikud

kodukontori tarvikud

Eelpool rääkisime laua asukoha tähtsusest valgustuse osas. Nii nagu hea tool on ergonoomilise kodukontori jaoks oluline, on vaja ka piisavat valgustust. Arvesta, et uuringute järgi peaks töökoha valgustus olema 200-800 luksi. Seega ka suviste valgete õhtute ajal on siiski soovitatav tööd tehes täiendavat valgustit kasutada.

Enamasti on ratsionaalne, kui töökohta valgustab kaks valgustussüsteemi:

 • üldvalgustus, mille puhul valgustid on laes paigutatud ühtlaselt või lokaliseeritult;
 • kohtvalgustus, mis võib olla statsionaarne või teisaldatav.

Meie valikus on lai valik erinevaid lauavalgusteid, mida saab kasutada lokaalseks valgustuseks.

 

Millist tehnikat kodukontoris kasutada?

Kodus töötades ei saa me üle ega ümber sülearvutist. Kui oled uut valimas  siis soovitame enda jaoks selgeks teha millist sülearvutit tegelikkuses on vaja.

 1. Mõtle läbi milleks sa arvutit vajad - kas vajad arvutit vaid dokumendihalduseks või soovid kasutada selles mitmeid erinevaid tarkvarasid mis vajavad suuremat jõudlust. Tahavad lapsed vabal ajal sellel mängida või hoopis sa ise?
 2. Mõtle läbi ka mõõdud. Vali enda jaoks optimaalsed mõõdud ja kaal- 12"-14" lahendus on kerge kaasas kanda ja lihtne riiulisse asetada kuid pikemal töötamisel silmad väsivad ja siinkohal oleks hea mõelda lisa monitorile.. Kui sa ei soovi eraldi monitori juurde osta siis soovitame valida vähemalt 15" tolline sülearvuti.
 3. Järgmisena pööra tähelepanu ekraanile, kas sulle meeldib matt või hoopiski läikiv. Ära unusta siinjuures osta ka ekraanikaitset piilumise ja peegelduse vastu.
 4. Tehnilised näitajad sõltuvad sellest, mida sa arvutiga teed. Nagu öeldud dokumendi halduseks ei ole vaja suurt jõudlust kuid arvestusega et kodus töötades tuleb ühenduda nii konverentskõnede kui üle VPNi siis võib oma valikute usaldamine keerukaks osutada.

Siin tuleb appi Büroomaailma üle 20-aastase kogemusega konsultantide tiim. Mõtle läbi milleks sa arvutit vajad ja helista või kirjuta meile.

 

Arvutihooldus Büroomaailmas

Kui sul on vana  aeglane arvuti siis meie spetsialistid pakuvad  kiirema kõvaketta vahetust. Seoses Windows 7 kadumisega pakume Windows 10 installeerimist.

Monitorid

Soovitame kindlasti sülearvuti juurde osta ka monitori, et välistada vale istumine kus kael jääb haigeks. Palju mugavam on tööd teha ja mis peaasi hoiab silmi. Juhul, kui sul on vaja teha suuremaid andmeanalüüse või kujundusi või hoida avatud mitmeid dokumente ja programme, mida omavahel samaaegselt kasutada soovitame hankida sülearvuti juurde ka monitori.

Sõltuvalt tehtavast tööst võite kasutada ka topelt monitore, mis võivad olla erinevad. Kui suurt monitori vajad? Ära unusta, et istud sellele üpris lähedal ning ekraani peab olema mugav vaadata seega 24"-27" monitor on optimaalne valik.

Missugune resolutsioon valida? Resolutsioon näitab seda kui terav on pilt. Kui valid uut monitori siis arvesta et uued tehnoloogiad on väga silmasõbralikud. Kui aga valimisega jääd hätta siis taaskord aitavad parima valiku teha meie spetsialistid.

Monitorid
 1. Monitor Samsung S24E650PL 23,6` 1920x1080 AD-PLS HDMI VGA DisplayPort Speakers
  Monitor Samsung S24E650PL 23,6` 1920x108...
  Special Price 139,00 € Regular Price 159,00 €
 2. Monitor Dell Monitor P2217H 22` IPS FullHD 1920 x 1080, 250 cd/m², 6ms, 4000000:1, DisplayPort/HDMI/VGA/2xUSB3.0, 2xUSB2.0 Gar.3a
  Monitor Dell Monitor P2217H 22` IPS Ful...
  Special Price 119,00 € Regular Price 135,00 €

Tänasel päeval ei saa üle ega ümber sellest, et hoolimata sellest et propageeritakse paberivaba kontorit on siiski vaja ka infot välja printida. Kodukontorisse sobivad kompaktsed ja väiksed printerid, millel on madalad hoolduskulud.

Meie valikus sobivad on:

Fotopaber ja albumid

Praegu on just õige hetk meenutada eelnevat ja korrastada fotoalbumeid. Leia omale parim fotoprinteri lahendus koos kulumaterjalidega siit.

Kindlasti on kõik kontoritöötajad kuulunud karpaalkanali sündroomist , mis ohustab inimesi, kes töötavad palju klaviatuuri ja arvutihiirega. Seetõttu, kui olete kontoritöötaja ja veedate palju tunde arvuti ees, on hea mõte enne valu või ebamugavustunde tekkimist tähelepanu pöörata, kuidas töötate klaviatuuri ja arvutihiirega ning kuidas saavutada parim tööasend.

Ergonoomiline hiir aitab ära hoida korduvate ühesuguste liigutuste tegemisest tulenevaid pingeid, mis aja jooksul võivad põhjustada füüsilisi probleeme. Kui teil on juba hiire kasutamisega seotud vigastusi, näiteks karpaalkanali sündroom, sõrmede probleemid või tennise küünarnukk, aitab ergonoomiline hiir valu ja pingeid vähendada.

Kõigi ergonoomiliste hiirte üldine omadus on see, et need on loodud teie kätt õigesti toetama, et vältida hiire kasutamisel ebaloomulikku käeasendit.

 

Nüüd on kodukontor valmis ja töökorras. Aeg on mõelda oma andmete turvalisusele ja tagada nende säilimine. Failide automaatseks kopeerimiseks saame kasutada pilvepõhiseid varundusteenuseid, kuid tasub kaaluda ka ettevõttesisese varukoopia olemasolu. Välised kõvakettad ja isiklikud serverid on suhteliselt taskukohased ning võivad arvuti rikke korral kogu töö või isegi ettevõtte päästa .

Maailm on igasmõttes tuulte pöörises. Ka Eestis on pidevalt tormituuled, äikesehood. Selleks, et kodukontoris töö ei seiskuks ja tehnika ei kahjustuks on mõistlik kaaluda ka investeeringut UPS-i (katkematu toiteallikas). UPS pakub piiratud aja jooksul varutoidet juhuks, kui elektrienergia kustub.

Kas teadsite, et kodukontori kujundamine või seadistamine võib mõjutada tootlikkust? Sellepärast on töö ja keskendumise hõlbustamiseks oluline veenduda, et laud oleks vajaminevate asjadega varustatud ja korrastatud.

Allpool on loetletud kohustuslikud lauatarvikud, mis peaksid igas kodukontoris kindlasti olemas olema .

Klaviatuuri randmetugi, hiire randmetugi ja sülearvuti alus

Nii tavaarvuti, sülearvuti kui tahvelarvuti kasutamine nõuab ergonoomilisust. Selleks, et sülearvuti  üle ei kuumeneks soovitame hankida kindlasti sülearvuti aluse, seda enam et ilmad aina soojenevad. Kuum sülearvuti süles on tervisele kahjulik- eriti meestele.  Vali sülearvuti ja klaviatuuri alused, millel on ergonoomiline kujundus. Nii ei pea hiljem muretsema karpaalkanali sündroomi tekkimise või halva istumisasendi tekkimise pärast.

Randmetoed Hiire randmetugi Sülearvuti alused
Randmetoed Hiire randmetoed Sülearvuti alused

Nutitelefoni laadija ja hoidja

Töö produktiivsust parandava töölaua ülesseadmise võtmeks on töölaua lisaseadmete valik, mis suurendab tööviljakust ja ei sega tööruumi. Üks selline lisavarustus on nutitelefon ja juhtmehoidik või alus, mis mitte ainult ei hoia eie telefoni käeulatuses, vaid võib toimida ka laadijana. Hoidja aitab hoida kaela õiges asendis mis tagab õige rühi ja ennetab valusid.

 

Kõlarid

Enamikul arvutitel ja sülearvutitel on oma sisseehitatud kõlarisüsteemid, sellest ei pruugi aga siiski piisata, eriti kui peate töö ajal kuulama helifaile, tegema veebikoolitusi või lihtsalt nautima muusikat. Kaasaskantavad kõlarid pakuvad paremat helikvaliteeti ja on saadaval erineva kuju, suuruse ja funktsionaalsusega.

Kasutatud artiklid

The Guardian. What do I need to work from home due to coronavirus? 

Articulate. Top 21 must-haves for remote working from home

Anywhere & Anytime Careers. How to Make the Most of a Small Workspace