Kadaka Büroomaailm suletud alates 11.09.2020 seoses ehitusega. Palume külastada meie kauplusi Peterburi tee 92e ja Pärnu mnt 139c/1.

Nõuanded koolikoti valimiseks

Kuidas valida õige koolikott?

 

See aeg on käes! Aeg on naaseda kooli parima prepiga! Õigesti valitud koolikott või ranits on kooli mineva lapse jaoks igapäevaselt aktiivses kasutuses ja seeläbi väga oluline. 

 

Ranits käib koolilapsega kaasas iga päev ning aitab kanda raskeid õpikuid ja õppematerjali kodust kooli ja tagasi selleks, et valida välja kõige parem koolikott anname mõned soovitused kuidas valida koolikotti mis oleks lapsele kõige parem.

 

Suurus

Koolikoti suuruse valimisel mõeldakse sellele, et see sobiks koolis käimiseks järgmiseks paariks aastaks või isegi rohkemaks. Kuigi paljud koolikotid on kvaliteetsed ja on ka peale mitut kooliaastat kandmis kõlblikud ei tohiks valida pisikesele koolijütsile liiga suurt koolikotti. Liiga suur koolikott võib lapsele olla raske ja ebamugav kanda. Koolikott peaks sobituma lapse pikkuse ja suurusega. Kooliasjade kandmiseks sobiv ranits peaks ulatuma lapse õlgade kõrgusest ristluuni, samuti ei tohiks kott olla lapse kehast laiem. Koolikott ise peaks kaaluma võimalikult vähe (soovituslikult alla 1 kilogrammi). Lisaks tuleks arvestada sellega, et koolikotti mahuks A4 formaadis õpikud, töövihikud ja joonistusplokid.

 

Ergonoomilisus

Koolikoti valimisel tuleks jälgida, et koolikott oleks ergonoomilise disainiga. Õlarihmad ja koolikoti seljaosa peaksid olema mugavad ja piisavalt toestatud tagamaks õiget seljaasendit. Õlarihmad peaksid olema laiad, polsterdatud ning reguleeritavad. Oluline on kontrollida koolikoti õlarihmasid iga kooliaasta alguses ja neid vajadusel reguleerida kui laps on vahepeal kasvanud. Ergonoomilise kujuga ja pehmendustega seljatugi muudab koolikoti kandmise mugavamaks. Rindkere- ja vöörihm vähendab koolikoti edasi-tagasi liikumist bussi peale joostes ning toetab paremini selga. 

 

 1. Ranits Hama Kosmos, 15l, 980g
  Ranits Hama Kosmos, 15l, 980g
  49,00 € / tk Püsikliendihind 46,55 € / tk
 2. Ranits SBS Grade Ükssarvik, 22l, 950g
  Ranits SBS Grade Ükssarvik, 22l, 950g
  109,00 € / tk Püsikliendihind 103,55 € / tk
 3. Ranits Gorjuss So Nice To Sea You
  Ranits Gorjuss So Nice To Sea You
  99,00 € / tk Püsikliendihind 94,05 € / tk
 4. Koolikott Target Superlight Petit Teemant liblikad, 22l, 880g
  Koolikott Target Superlight Petit Teema...
  69,98 € / tk Püsikliendihind 66,48 € / tk
 5. Koolikott Target 2in1 Curved Bloom, 23l, 790g
  Koolikott Target 2in1 Curved Bloom, 23l...
  69,98 € / tk Püsikliendihind 66,48 € / tk
 6. Koolikott Target Superlight Petit Säravad liblikad, 2 vahetatavat esitaskut, 22l, 880g
  Koolikott Target Superlight Petit Särav...
  79,00 € / tk Püsikliendihind 75,05 € / tk

Praktilisus

Lisaks õigele suurusele ja mugavusele peab koolikott olema praktiline ja vastupidav. Koolikotil peaks olema piisavalt jaotus sahtleid ning välimisi ja sisemisi lisataskud, mis aitavad raskuseid paremini jaotada ning asju paremini organiseerida. Koolikotil peaksid olema mugavad ja suured lukud, et kotti oleks lihtne avada ja sulgeda.  Tugevdatud kotipõhjaga ranitsad kaitsevad kotti mustuse ja niiskuse eest ning hoiavad koti stabiilselt püsti. Kuna helkurid jäävad tihti bussi istmete või muude takistuste külge kinni on paljudel koolikottidel ja ranitsatel on ka esipaneelil, õlarihmadel ja küljetaskutel helkurribad mis tagavad lapse nähtavuse pimedal ajal ja muudavad liikumise ohutumaks.


Büroomaailma Brändid